اینستاگرام سامانه جامع داوری را دنبال کنید کانال رسمی سامانه جامع داوری  در اینستاگرام

دسته‌های اخبار

  لینک کوتاه به اشتراک گذاری

از ایده‌ها در قوه قضاییه استفاده می‌کنیم

 1398/10/08       1894     

 
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، نشست شورای سیاستگذاری پنجمین جشنواره ملی ایده‌ها و فرصت‌ها با محوریت کارآفرینی اجتماعی، با حضور محمدباقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه پیش از ظهر امروز در محل این معاونت برگزار شد.
 
الفت با عرض خیر مقدم خدمت مدعوین بیان کرد: خوشحالم که در جمع حامیان جشنواره هستم و آرزو دارم که سیاستگذاران در حوزه حمایت نیز اقدامات موثرتری انجام دهند تا جشنواره ارتقا یابد.
 
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه افزود:جلسه‌ای با حضور آیت الله رییسی و اعضای برخی شرکت‌های دانش بنیان برگزار و مطالبی بیان شد و اگر به دنبال نگاه تحولی در قوه قضاییه می‌گردیم، مصداق بارز آن حرکت رییس قوه قضاییه بود.
 
وی تصریح کرد: مقرر شد تا ۲ کمیته برای شناسایی مسایل حقوقی استارت آپ‌ها و بهره بردن از ایده‌ها و فرصت‌های شرکت‌های دانش بنیان تشکیل شود. باید مزیت استارت آپ‌ها را برای جامعه توضیح دهیم و در قوه قضاییه تلاش می‌کنیم که مسایل روز کشور را واقع بینانه شناسایی و معرفی کنیم. ایده پردازان بهترین و فراگیرترین ابزار را در اختیار ما قرار می‌دهند تا اثربخشی داشته باشد و از ایده‌ها در قوه قضاییه استفاده می‌کنیم.
 
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه تاکید کرد: آمار‌ها نشان می‌دهد که جشنواره در هر دوره پررونق‌تر از دوره قبل بوده است و امیدواریم که عدد سال ۹۸، بزرگتر از گذشته باشد. محور‌های جشنواره انتخاب شده است و باید توجه شود که پیشگیری اصولی دارد. در اصول بین المللی به این موارد پرداخته شده و گفته شده که اصل شفافیت، اصل پاسخگویی، اصل تعارض منافع، اصل انسجام و قانونمداری رعایت شود.
 
الفت در ارتباط با معافیت نفر اول جشنواره از خدمت نظام وظیفه عمومی گفت: ایده پردازی بزرگترین خدمت به کشور است و نفر اول جشنواره خدمت بسیار بزرگی انجام می‌دهد که نفع آن به ۸۰ میلیون نفر می‌رسد. همچنین باید از تجربیات گذشته استفاده نماییم و در تهیه معیار‌ها در کمیته داوری عملکرد بهتری داشته باشیم.
 
وی خاطرنشان کرد: به دنبال حمایت از سرمایه گذاران خرد در بحث قانونگذاری و اجرا هستیم و وظیفه جشنواره این است که از افراد مستعد حمایت کند و ارتباطات با این افراد قطع نشود. اگر طرح‌ها برای ایده پردازان آورده نداشته باشد، می‌سوزد و باید به جنبه‌های مادی زندگی افراد ایده پرداز توجه ویژه شود تا ایده‌ها به سمت مراکز شکوفایی سوق داده شود.
 
به گزارش خبرگزاری میزان، اطلاع رسانی جشنواره ملی ایده‌ها و فرصت‌ها از ۱۲ آذر تا ۱ بهمن انجام می‌شود و از ۱۸ آذر الی ۲۹ دی ثبت نام از تیم‌ها انجام می‌شود و از ۱ بهمن تا ۱۰ بهمن غربالگری و انتخاب ۳۰ تیم برگزیده انجام می‌شود. ۵ دی برگزاری پیش رویداد نیم روزه در تهران، ۱۲ تا ۱۴ بهمن رویداد ۳ روزه در شهر تهران، ۱۵ بهمن تا ۱۵ اسفند ارزیابی نهایی ایده‌ها و انتخاب تیم‌های برتر و ۱۲ اسفند اختتامیه رویداد است.
 
انتهای پیام/
 
از ایده‌ها در قوه قضاییه استفاده می‌کنیم
نظرات
  هنگامه فلاح خوشدل        1399/05/15 10:01:15 ب.ظ     
امیدوارم موفق باشید
  پاسخ کارشناس مربوطه
سلام
انشاءالله
سپاس از لطف شما
  بتول هاشمي        1399/04/18 01:54:11 ق.ظ     
با سلام موفق و مويد باشيد انشالله🙏🏼🙏🏼
برای نظر دهی در صورتی که عضو سایت هستید از بخش ورود با سیستم وارد شوید و در غیر اینصورت از بخش ثبت نام نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.
لطفا منتظر بمانید ...