ثبت نام در  در طرح تجربه صدور رای داوری

درباره سامانه جامع داوری ایران

امروزه مبحث حل وفصل آسان اختلافات حقوقی یکی از ضروریاتی است که در ارتقای سطح کیفیت زندگی احاد جامعه نقش به سزایی دارد و در این راستا،  بکارگیری و بهرمندی از خدمات داوران متخصص و کارآمد در هر حوزه ای می تواند مسائل و مشکلات عموم مردم را در امور روزمره کاهش داده و درعین حال سطح کیفیت زندگی را ارتقا دهد. اما متاسفانه اکثریت مردم شناخت دقیق و جامعی از حوزه داوری و متخصصان کارآمد داوری نداشته و بعضا به افراد غیر متخصص مراجعه نموده و در نتیجه نه تنها مشکلات مربوطه مرتفع نمی گردد بله مشکلات و اختلافات را افزایش می دهد. چراکه  اختلافات و مسائل حقوقی از جمله اموری است همه امور جاری زندگی را درگیر نموده و بدلیل خشکی روح حاکم بر قوانین و آئین دادرسی ها گاها کوچکترین اشتباه صدمات غیرقابل جبرانی را به همراه دارد و شاید هرگز امکان دادخواهی مجدد وجود نداشته باشد. به همین دلیل یکی از نیازهای اصلی عموم افراد جامعه، آگاهی و شناخت این افراد متخصص داوری و سهولت در ارتباط و دسترسی به این داوران می باشد. لذا در جهت رفع این نیاز اساسی کشور، اقدام به طراحی خدمتی نوین برای بهرمندی عموم مردم و کلیه متخصصین داوری و مراکز مرتبط با داوری تحت عنوان سامانه جامع داوری ایران با همکاری مشترک جمع کثیری از مراکز دولتی و غیر دولتی متولی امر داوری کشور گردید و درجهت اطلاع و بهرمندی اعضای مراکز مربوطه از تخفیف های ویژه سامانه، لوگوی آنها در صفحه اول سامانه جامع داوری ایران قابل روئیت می باشد.

همچنین باعث افتخار است که خوشبختانه تقاضاهای همکاری زیادی بصورت مستمر از سوی مراکز مختلف اعم از دولتی و غیر دولتی متولی امر داوری و آموزش داوران به سامانه واصل می گردد که پس از بررسی کامل تقاضا ها و اخذ تاییدات لازم بر تعداد همکاران مجموعه افزوده خواهد شد.

انشاءالله با توکل به خداوند بزرگ با ارائه این خدمت در این راه ارزشمند قدم برداشتیم  و تا بتوانیم در جهت اطلاع رسانی های حوزه داوری اعم از معرفی داوران و متخصصین داوری  و همچنین ارائه اطلاعات حقوقی مرتبط با حوزه داوری و دوره های آموزشی مربوطه اقدامات موثری را تقدیم احاد جامعه نماییم.  

لطفا منتظر بمانید ...