ثبت نام در در طرح تجربه صدور رای داوری
راهنمای ثبت نام در دوره داوری

دوره غیرحضوری آشنایی با حقوق داوری حل اختلاف

در دوره آشنایی با حقوق داوری حل اختلاف دانش پژوهان با مفهوم داوری حقوقی و داوری حل اختلاف آشنا میشوند. داوری حقوقی و داوری حل اختلاف در واقع یک دادرسی و قضاوت خصوصی است که طی آن داور با توجه به شرایط درخواستی طرفین دعوا و بدون توجه به تشریفات سخت حوزه آیین دادرسی مدنی وجود، به دعوا رسیدگی کرده و حکم صادر می‌کند

.به صورت کلی داوری حل اختلاف عبارت است از رفع اختلاف میان طرفین دعوی از طریق واگذاری آن به حکمیت اشخاصی که طرفین دعوی آنها را به توافق خود انتخاب می‌کنند. مفهوم داوری و مقررات مربوط به آن در مواد ۴۵۴ الی ۵۰۱ قانون آیین دادرسی مدنی مقرر شده است.
داوری حل اختلاف یکی از مهمترین راهکارهای سرعت بخشیدن به حل و فصل اختلافات حقوقی افراد، ایجاد نظم عمومی، حقوقی و کاهش بار محاکم قضایی است. داوری یک نوع دادرسی اختصاصی به شمار می‌رود.
 

دوره آشنایی با حقوق داوری حل اختلاف در سامانه جامع داوری ایران به دانش پژوهان موارد ذیل را می آموزد:

 
 1. داوری در حل و فصل اختلافات
 2. منظور از داوری در حقوق ایران
 3. ویژگی های داوری
 4. مزایای داوری
 5. شرایط لازم برای داور حل اختلاف
 6. شرایط لازم برای انجام داوری
 7. شروع داوری
 8. مراحل داوری
 
در پایان دوره آشنایی با حقوق داوری حل اختلاف در سامانه جامع داوری ایران دانش پژوهان قادر خواهند بود به سوالات زیر پاسخ دهند:
 1. داوری حقوقی و داوری حل و فصل اختلاف چیست؟
 2. منظور از داوری حل اختلاف در حقوق ایران چیست؟
 3. ویژگی های داوری کدام است؟
 4. مزایای داوری حل اختلاف کدام است؟
 5. شرایط لازم برای شخص داور چیست؟
 6. انجام داوری چگونه است؟
 7. شروع داوری به چه نحوی است؟
 8. مراحل انجام داوری چیست؟

مدرس آشنایی با حقوق داوری حل اختلاف:

 دکتر حسن فضلی، مدرس دانشگاه، مستشار دادگاه تجدید نظر

 

مدت زمان دوره: 2 ساعت

هزینه ثبت نام نقدی اعضا: ۵۷۷,۵۰۰ تومان ۴۲۷,۵۰۰ تومان

هزینه ثبت نام نقدی آزاد: ۶۲۲,۵۰۰ تومان ۵۹۲,۵۰۰ تومان


توضیحات دوره آشنایی با حقوق داوری حل اختلاف :

 در راستای توسعه عدالت آموزشی و درپاسخ به درخواست های عزیزان سراسر کشور از سامانه جامع داوری، به یاری خداوند متعال شرایط لازم جهت برگزاری این دوره بصورت غیر حضوری فراهم گردید، لذا کلیه علاقمندان می توانند نسبت به ثبت نام اقدام و همچنین می توانند بدون محدودیت دوستان خود را برای شرکت در این دوره دعوت فرمایند.
 

نحوه و مراحل اجرای دوره غیر حضوری آشنایی با حقوق داوری حل اختلاف

 1. مرحله اول: ثبت نام در دوره 
 2. مرحله دوم: مراجعه به صفحه شخصی خود - کلیک روی منوی کارگاههای ثبت نامی من - سپس کلیک روی منوی دانلود فایل ها - و مطابق توضیحات نسبت به دانلود و گذراندن دوره اقدام فرمایید .
 3. مرحله سوم: شرکت کنندگانی که تمایل به اخذ گواهی پایان دوره از سامانه جامع داوری  را دارند، بعد از دانلود و مشاهده دوره حتماً اقدام به تکمیل اطلاعات خود در منوی اطلاعات کاربری نموده وسپس به منوی آزمون های من در صفحه شخصی خود مراجعه و ضمن اجرای آزمون به سوالات دوره پاسخ دهند.

 


 شرایط دوره آشنایی با حقوق داوری حل اختلاف:

 1. دوره آشنایی با حقوق داوری حل اختلاف غیرحضوی است و امکان ثبت نام از هر نقطه کشور وجود دارد.
 2. مهلت گذراندن دوره آشنایی با حقوق داوری حل اختلاف 3 ماه می باشد لذا از تاریخ ثبت نام، عزیزان به مدت سه ماه فرصت دارند که نسبت به گذراندن دوره اقدام کنند.
 3. عزیزانی که تمایل به دریافت گواهی پایان دوره از سامانه جامع داوری ایران را دارند، حتماً در صفحه شخصی خود ازمنوی اطلاعات کاربری و مطابق راهنمای آن صفحه نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام نمایند.
 4.  زمان تقریبی صدور گواهی این دوره حدود 10 روز بعد از انجام کلیه مراحل فوق الذکراست وبعد از صدور پیامک آن ارسال و از طریق طریق سامانه - صفحه شخصی منوی گارگاههای من - گواهی دوره قابل مشاهده و دانلود می باشد. 


  اشتراک گذاری
دوره های داوری حقوقی
نظرات دوره غیرحضوری آشنایی با حقوق داوری حل اختلاف
برای نظر دهی در صورتی که عضو سایت هستید از بخش ورود با سیستم وارد شوید و در غیر اینصورت از بخش ثبت نام نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.
لطفا منتظر بمانید ...