ثبت نام در در طرح تجربه صدور رای داوری
راهنمای ثبت نام در دوره داوری

دوره اعتراض شخص ثالث

اعتراض شخص ثالث چیست و چگونه انجام می شود؟
به موجب ماده ۴۱۷ قانون آیین دادرسی مدنی: «اگر در خصوص دعوایی رایی صادر شود که به حقوق شخص ثالث خللی وارد آورد و آن شخص یا نماینده او در دادرسی که منتهی به رای شده است به عنوان اصحاب دعوا دخالت نداشته باشد، می تواند نسبت به آن رای اعتراض نماید».

این اعتراض، استثنایی بر اصل نسبی بودن احكام دادگاه‌ها است. احكامی كه از دادگاه‌ها صادر می‌شوند نسبت به طرفین و قائم مقام قانونی آنها معتبر است و نسبت به اشخاص ثالث كه در دادرسی شركت نكرده‌اند، هیچ گونه اثری ندارد.
در دوره اعتراض شخص ثالث به توضیح مفهموم اعتراض شخص ثالث بصورت جامع پرداخت میشود و در کنار آن سرفصل های اصلی زیر نیز بصورت مبسوط توضیح داده میشود:

 

 1. اعتراض ثالث اصلی

 2. اعتراض ثالث طاری

 3. اعتراض ثالث اجرائی

 4. مرجع قضائی صالح برای رسیدگی به اعتراض ثالث اصلی

 5. مرجع قضائی صالح برای رسیدگی به اعتراض ثالث طاری

 6. چگونگی رسیدگی به اعتراض ثالث اجرائی


و دانش پژوهان در پایان دوره براحتی قادر خواهند بود به سوالات زیر پاسخ دهند:

 • انواع اعتراض ثالث کدام است؟

   
 • اعتراض ثالث اصلی چیست؟

 • اعتراض ثالث طاری چیست؟

 • اعتراض ثالث اجرائی چیست؟

 • مرجع قضائی صالح برای رسیدگی به اعتراض ثالث کدام است؟

 • مرجع قضائی صالح برای رسیدگی به اعتراض ثالث اصلی کدام است؟

 • چگونگی رسیدگی به اعتراض ثالث طاری کدام است؟

 • چگونگی رسیدگی به اعتراض ثالث اجرائی کدام است؟

 

مدرس دوره:
 دکتر محمد حسن امی، مدرس دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری

مدت زمان دوره: 2 ساعت

هزینه ثبت نام نقدی اعضا: ۵۶۲,۵۰۰ تومان ۳۹۷,۵۰۰ تومان

هزینه ثبت نام نقدی آزاد: ۵۹۲,۵۰۰ تومان ۵۱۷,۵۰۰ تومان


توضیحات دوره اعتراض شخص ثالث:
 در راستای توسعه عدالت آموزشی و درپاسخ به درخواست های عزیزان سراسر کشور از سامانه جامع داوری، به یاری خداوند متعال شرایط لازم جهت برگزاری این دوره بصورت غیر حضوری فراهم گردید، لذا کلیه علاقمندان می توانند نسبت به ثبت نام اقدام و همچنین می توانند بدون محدودیت دوستان خود را برای شرکت در این دوره دعوت فرمایند.
 

نحوه و مراحل اجرای دوره های غیر حضوری
 1. مرحله اول: ثبت نام در دوره 
 2. مرحله دوم: مراجعه به صفحه شخصی خود - کلیک روی منوی کارگاههای ثبت نامی من - سپس کلیک روی منوی دانلود فایل ها - و مطابق توضیحات نسبت به دانلود و گذراندن دوره اقدام فرمایید .
 3. مرحله سوم: شرکت کنندگانی که تمایل به اخذ گواهی پایان دوره از سامانه جامع داوری ایران  را دارند، بعد از دانلود و مشاهده دوره حتماً اقدام به تکمیل اطلاعات خود در منوی اطلاعات کاربری نموده وسپس به منوی آزمون های من در صفحه شخصی خود مراجعه و ضمن اجرای آزمون به سوالات دوره پاسخ دهند.
 


 شرایط دوره اعتراض شخص ثالث:
 1. دوره اعتراض شخص ثالث غیرحضوی است و امکان ثبت نام از هر نقطه کشور وجود دارد.
 2. مهلت گذراندن دوره اعتراض شخص ثالث 3 ماه می باشد لذا از تاریخ ثبت نام، عزیزان به مدت سه ماه فرصت دارند که نسبت به گذراندن دوره اقدام کنند.
 3. عزیزانی که تمایل به دریافت گواهی پایان دوره از سامانه جامع داوری ایران را دارند، حتماً در صفحه شخصی خود ازمنوی اطلاعات کاربری و مطابق راهنمای آن صفحه نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام نمایند.
 4.  زمان تقریبی صدور گواهی این دوره حدود 10 روز بعد از انجام کلیه مراحل فوق الذکراست وبعد از صدور پیامک آن ارسال و از طریق طریق سامانه - صفحه شخصی منوی گارگاههای من - گواهی دوره قابل مشاهده و دانلود می باشد. 


  اشتراک گذاری
دوره های داوری حقوقی
نظرات دوره اعتراض شخص ثالث
برای نظر دهی در صورتی که عضو سایت هستید از بخش ورود با سیستم وارد شوید و در غیر اینصورت از بخش ثبت نام نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.
لطفا منتظر بمانید ...