ثبت نام در  در طرح تجربه صدور رای داوری
راهنمای ثبت نام در دوره داوری

دوره رایگان حقوق مالی زوجه

حقوق مالی زوجه یکی از موضوعات مهم در گروه حقوق خانواده است. از آنجا که خانواده رکن اصلی اجتماع است، طبق اصل 10 قانون اساسی تمام قوانین باید در جهت تسهیل و استواری اساس خانواده باشد. بنابراین آگاهی و تکالیفی که زوجین از هم دارند بسیار ضروری و لازم است. تا آنجا این امر مهم است که یکی از دلایل فروپاشی خانواده بی اطلاعی و سستی از انجام این تکالیف میباشد.
حقوق مالی به معنای امتیازات فردی که به موجب قانون برای افراد در جهت تامین نیازهای مالی آنها قرار داده شده است. زوجه دارای یکسری حقوق در قبل از ازدواج مانند جهیزیه  هستند و یکسری حقوق دیگر بعد از ازدواج مانند نفقه که در این دوره مورد بحث است.
ماده 1102 قانون مدنی: همین که نکاح بطور صحت واقع شد روابط زوجیت بین طرفین موجود و حقوق تکالیف زوجین در مقابل همدیگر برقرار  می شود.

  سرفصل های کلی این دوره :

- تعیین مهریه و ضمانت اجرای آن
- بررسی نفقه ضمانت اجرای آن
- شرایط اجرت المثل ایام زوجیت
- بررسی شرط تنصیف دارایی

این دوره مناسب چه کسانی است:
  - وکلا و کار آموزان وکالت
  - کارشناسان حقوقی
  - داوران حقوقی حل اختلاف
  - کارآموزان حقوق
  - و عموم مردم جهت آگاهی از حقوق خود

مدرس:
سرکار خانم فاطمه امی
پژوهشگر حقوق 

مدت زمان دوره: 2 ساعت

هزینه ثبت نام نقدی اعضا: ۴۱۳,۲۵۰ تومان رایگان با رعایت شرایط


توضیحات:
 در راستای توسعه عدالت آموزشی و درپاسخ به درخواست های  سراسر کشور، به یاری خداوند متعال شرایط لازم جهت برگزاری این دوره بصورت رایگان و غیر حضوری فراهم گردید، لذا کلیه علاقمندان می توانند نسبت به ثبت نام اقدام و همچنین می توانند دوستان خود را برای شرکت در این دوره رایگان دعوت فرمایند.
 

نحوه و مراحل اجرای دوره های غیر حضوری
1- مرحله اول: ثبت نام در دوره 
2- مرحله دوم: مراجعه به صفحه شخصی خود - کلیک روی منوی کارگاههای ثبت نامی من - سپس کلیک روی منوی دانلود فایل ها - و مطابق توضیحات نسبت به دانلود و گذراندن دوره اقدام فرمایید .
3- مرحله سوم: شرکت کنندگانی که تمایل به اخذ گواهی پایان دوره از سامانه جامع داوری را دارند، بعد از دانلود و مشاهده دوره حتماً اقدام به تکمیل اطلاعات خود در منوی اطلاعات کاربری نموده وسپس به منوی آزمون های من در صفحه شخصی خود مراجعه و ضمن اجرای آزمون به سوالات دوره پاسخ دهند.

 


شرایط:
  1. در دوره های غیرحضوی امکان ثبت نام از هر نقطه کشور وجود دارد.
  2. مهلت گذراندن دوره های غیر حضوری 3ماه می باشد لذا از تاریخ ثبت نام، عزیزان به مدت سه ماه فرصت دارند در هر ساعت از شبانه روز و از هر مکانی دوره غیرحصوری را طی نمایند و زمان گذراندن دوره نیز دراختیار خود شرکت کننده می باشد
  3. عزیزانی که تمایل به دریافت گواهی پایان دوره از سامانه جامع داوری  را دارند، حتماً در صفحه شخصی خود ازمنوی اطلاعات کاربری و مطابق راهنمای آن صفحه نسبت به تکمیل اطلاعات کاربری خود اقدام نمایند.
  4.  زمان تقریبی صدور گواهی این دوره حدود 20 روز بعد از انجام کلیه مراحل فوق الذکراست وبعد از صدور پیامک آن ارسال و از طریق طریق سامانه - صفحه شخصی منوی گارگاههای من - گواهی دوره قابل مشاهده و دانلود می باشد.


  اشتراک گذاری
دوره های داوری حقوقی
نظرات دوره رایگان حقوق مالی زوجه
  مصطفی احمدی         1401/02/19 01:39:26 ق.ظ     
از ثشکیل چنین سامانه ای بسیار سپاسگزارم و برای همگی دست اندر کاران از ایزد منان سلامت و توفیق هر چه بیشتر برای حل مسایل مردم را خواستارم
برای نظر دهی در صورتی که عضو سایت هستید از بخش ورود با سیستم وارد شوید و در غیر اینصورت از بخش ثبت نام نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.
لطفا منتظر بمانید ...