ثبت نام در در طرح تجربه صدور رای داوری
20 درصد تخفیف عید تا عید 1403
راهنمای ثبت نام در دوره داوری

دوره غیرحضوری تنظیم توافقنامه داوری و شرط داوری

دوره تنظیم توافقنامه داوری قرارداد و شرط داوری قرارداد دوره ای است که دانش پژوهان در آن با مفهوم توافقنامه داوری در قرارداد آشنا می شوند. و در کنار آن با شرط داوری در قرارداد نیز بخوبی آشنا میشوند.

همانطور که میدانید قرارداد یا عقد یا پیمان یا کنتراکت یک توافق الزام‌آور میان اشخاص است که حقوق و تکالیف طرفین آن را تعیین می‌کند. در تعبیر حقوقی به توافق دو یا چند اراده در جهت ایجاد یک اثر حقوقی گویند.
موافقت‌نامه داوری یا قرارداد داوری و یا شرط داوری ، رکن اصلی داوری است که به موجب آن داور یا داوران مجاز می‌شوند به اختلافات رسیدگی کنند و رای صادر کنند. توافقنامه داوری محدوده صلاحیت داوران و نحوه رسیدگی به اختلافات را مشخص می‌کند. بنابراین با وجود یک موافقت‌نامه داوری ، فرآیند داوری می‌تواند آغاز شود.
در
دوره تنظیم توافقنامه داوری و شرط داوری ، به لزوم تدوین شرط داوری در قرارداد و اصول تنظیم صحیح توافقنامه داوری قرارداد بخوبی اشاره میشود. این قواعد از این رو اهمیت دارند که اگر طرفین قرارداد در آینده به اختلاف دچار شوند بتوانند براحتی و بدون مراجعه به مراجع قضایی با استفاده از داوری حقوقی موضوع را حل و فصل نمایند.
همانطور که میدانید
داوری حقوقی یک قضاوت خصوصی است که طرفین اختلاف با میل و اراده خود شخص یا اشخاصی را بعنوان داور یا قاضی خصوصی خود انتخاب می کنند. و همچنین داوری حقوقی یکی از مهمترین راهکارهای سرعت بخشیدن به حل و فصل اختلافات حقوقی افراد، ایجاد نظم عمومی، حقوقی و کاهش بار محاکم قضایی است. داوری یک نوع دادرسی اختصاصی به شمار می‌رود.

دوره تنظیم توافقنامه داوری قرارداد و شرط داوری قرارداد در سامانه جامع داوری ایران سرفصل های زیر به دانش پژوهان آموخته می شود:

 1. نحوه کاربردی تنظیم توافقنامه داوری قرارداد
 2. اهمیت تنظیم شرط داوری قرارداد به نحوه صحیح
 3. آثار وجود توافقنامه  داوری و شرط صحیح داوری در قرارداد

دانش پژوهان دوره دوره تنظیم توافقنامه داوری قرارداد و شرط داوری قرارداد در سامانه جامع داوری ایران پس ازگذراندن موفق دوره باید بتوانند به سوالات زیر پاسخ دهند:

 1. شرط داوری قرارداد چیست؟
 2. توافقنامه داوری قرارداد به چه صورتی نگاشته میشود؟
 3. اصول کلی تنظیم توافقنامه داوری قرارداد کدام است؟
 4. شرط داوری قرارداد چگونه تدوین میشود؟
 5. نحوه کاربردی تنظیم توافقنامه داوری قرارداد به چه صورت است؟
 6. چرا تنظیم شرط داوری قرارداد به نحوه صحیح اهمیت دارد؟
 7. آثار وجود توافقنامه  داوری قرارداد و شرط صحیح داوری در قرارداد چیست؟
 8. در صورتی که توافقنامه داوری قرارداد و شرط داوری قرارداد به نحو صحیح نگاشته نشود چه آثار و پیامدهایی دارد؟

 

 مدرس دوره غیرحضوری تنظیم توافقنامه داوری و شرط داوری :

 دکتر احمد همتی، مدرس دانشگاه، قاضی دادگاه عمومی حقوقی

 

مدت زمان دوره: 1 ساعت

هزینه ثبت نام نقدی اعضا: ۵۷۷,۵۰۰ تومان ۳۹۷,۵۰۰ تومان

هزینه ثبت نام نقدی آزاد: ۵۹۲,۵۰۰ تومان ۵۳۲,۵۰۰ تومان


توضیحات دوره تنظیم توافقنامه داوری قرارداد و شرط داوری قرارداد:

 در راستای توسعه عدالت آموزشی و درپاسخ به درخواست های عزیزان سراسر کشور از سامانه جامع داوری، به یاری خداوند متعال شرایط لازم جهت برگزاری این دوره بصورت غیر حضوری فراهم گردید، لذا کلیه علاقمندان می توانند نسبت به ثبت نام اقدام و همچنین می توانند بدون محدودیت دوستان خود را برای شرکت در این دوره دعوت فرمایند.
 

نحوه و مراحل اجرای دوره غیرحضوری تنظیم توافقنامه داوری و شرط داوری

 1. مرحله اول: ثبت نام در دوره 
 2. مرحله دوم: مراجعه به صفحه شخصی خود - کلیک روی منوی کارگاههای ثبت نامی من - سپس کلیک روی منوی دانلود فایل ها - و مطابق توضیحات نسبت به دانلود و گذراندن دوره اقدام فرمایید .
 3. مرحله سوم: شرکت کنندگانی که تمایل به اخذ گواهی پایان دوره از سامانه جامع داوری ایران  را دارند، بعد از دانلود و مشاهده دوره حتماً اقدام به تکمیل اطلاعات خود در منوی اطلاعات کاربری نموده وسپس به منوی آزمون های من در صفحه شخصی خود مراجعه و ضمن اجرای آزمون به سوالات دوره پاسخ دهند.


 شرایط دوره تنظیم توافقنامه داوری و شرط داوری و آثار آن:
 1. دوره تنظیم توافقنامه داوری و شرط داوری و آثار آن غیرحضوی است و امکان ثبت نام از هر نقطه کشور وجود دارد.
 2. مهلت گذراندن دوره تنظیم توافقنامه داوری و شرط داوری و آثار آن 3 ماه می باشد لذا از تاریخ ثبت نام، عزیزان به مدت سه ماه فرصت دارند که نسبت به گذراندن دوره اقدام کنند.
 3. عزیزانی که تمایل به دریافت گواهی پایان دوره از سامانه جامع داوری ایران را دارند، حتماً در صفحه شخصی خود ازمنوی اطلاعات کاربری و مطابق راهنمای آن صفحه نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام نمایند.
 4.  زمان تقریبی صدور گواهی این دوره حدود 10 روز بعد از انجام کلیه مراحل فوق الذکراست وبعد از صدور پیامک آن ارسال و از طریق طریق سامانه - صفحه شخصی منوی گارگاههای من - گواهی دوره قابل مشاهده و دانلود می باشد. 


  اشتراک گذاری
دوره های داوری حقوقی
نظرات دوره غیرحضوری تنظیم توافقنامه داوری و شرط داوری
برای نظر دهی در صورتی که عضو سایت هستید از بخش ورود با سیستم وارد شوید و در غیر اینصورت از بخش ثبت نام نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.
لطفا منتظر بمانید ...