ثبت نام در  در طرح تجربه صدور رای داوری

راهنماي آزمون آنلاين دوره

تذکر مهم: 
ورود به سامانه آزمون آنلاين حتماً از رایانه خانگی استفاده شود و فقط از طريق مرورگرهاي : موزیلا فايرفاکس  و گوگل کروم امکانپذير خواهد بود.
 
1. ابتدا با استفاده از مرورگر موزیلا فايـرفاکس یا گــوگل کــروم وارد سامانه به آدرس: WWW.DavarIran.Com  شده و در قسمت بالاي صفحه و از منوي ورود  مي توانيد وارد صفحه شخصي خود شويد.
 
2. در صفحه شخصي خود بر روي گزينه آزمونهاي ثبت نامي من کليک نماييد:
3. در صفحه آزمونهاي ثبت نامي من بر روي گزينه اجراي آزمون مربوطه کليک نماييد.4. در صفحه بعدی ابتدا توضيحات مربوط به آزمون اعم از تعداد سولات – نمره منفي دارد يا خير و ساير شرايط آزمون به شما نمايش داده مي شود لذا به دقت مطالعه نموده و در صورت داشتن آمادگی لازم، در پايين صفحه گزینه اجرای آزمون آن را کلیک و به مرحله نمايش سوالات وارد شويد.


5. سوالات تستي 4 گزینه ای بوده و هريک از سولات به ترتيب به شما نمايش داده مي شود و متناسب با سطح سوال نيز تايمر آن سوال در بالاي صفحه فعال خواهد شد. لذا شما بايد قبل از اتمام زمان پاسخ دهي به هر سوال گزينه صحيح را انتخاب نماييد.


6. نوار سبز رنگ نمايش داده شده مدت زمان باقي مانده براي پاسخ دادن به هر سوال را مشخص کرده است و چنانچه در مدت مشخص شده پاسخ ندهيد به صورت خودکار، سيستم شما را به سوال بعدي هدايت خواهد کرد و به هيچ وجه امکان برگشت به سوال قبلي را نداريد.

7.براي پاسخ به سوال بايستي در مدت زمان مشخص شده (تایمر بالای صفحه) يکي از گزينه های پاسخ را انتخاب نماييد.


8. می توانید بعد از پاسخ به هر سوال گزینه بعدی را کلیک نمایید یا منتظر نمایش سوال بعدی باشید.9. متناسب با این که آزمون دارای چند سوال باشد بدون توقف تمامی سوالات آزمون مربوطه به ترتيب به شما نمايش داده خواهد شد، لذا حتماً فرايند پاسخ دهي به سوالات تا  اتمام سوالات  ادامه دهيد.

10.  در پايان آزمون نيز به شما يک پيغام با اين عنوان که "آزمون شما با موفقيت انجام شد" نمايش داده خواهد شد. و با کلیک بر روی گزینه منوی کاربری مجدد وارد قسمت لیست آزمون‌های ثبت نامی من می شوید.11. در قسمت لیست آزمون های ثبت نامی من می توانید در قسمت وضعیت نتیجه آزمون خود را مشاهده نمایید. و با کلیک بر روی گزینه نتیجه آزمون جزئیات نتیجه آزمون را می توانید مشاهده نمایید:12. در صورت قبولی در آزمون دوره  مطابق تصویر زیر می توانید با رعایت توضیحات ذکر شده در آن صفحه از بخش کارگاههای من نسبت به دریافت گواهینامه دوره اقدام فرمایید.
تصویر نتیجه - قبولی در آزمون


13. در صورت  عدم قبولی در آزمون، مطابق تصویر زیر نتیجه به شما اعلام شده و در پایین همین بخش- منوی پرداخت هزینه آزمون مجدد  فعال می باشد  لذا می توانید جهت فعال شدن آزمون مجدد از همین بخش  اقدام فرمایید.

14. بعد از پرداخت  هزینه آزمون مجدد  می توانید هر زمانی که آمادگی داشتید دوباره از بخش آزمونهای من مطابق همین راهنما نسبت اجرای آزمون مجدد اقدام فرمایید.

توضیحات :
  • درصورتي که به هر دليلي از جمله قطع برق يا قطع اينترنت و غيره... سيستم آزمون قطع شد و يا مشکلي در انجام آزمون پيش آمد، جای هیچ نگرانی نیست لذا در زمان رفع مشکل  مجدداً  مي توانيد به سامانه متصل شده و ادامه آزمون خود را انجام دهید.
 
  • در طول انجام به هيچ عنوان از کليد  Back (برگشت به عقب) استفاده نکنيد.
 
  • امکان توقف تايمر و  نمايش سوالات وجود ندارد و سامانه به ترتيب سوالات را نمايش خواهد داد  لذا  در زمان آزمون تمام حواس خود را صرف سوالات و پاسخ نماييد تا سوالي  را از دست ندهيد.
 
  • درصورت بروز مشکل فني در زمان برگزاري آزمون مي توانيد از منوی تیکت های من در صفحه شخصی خود مشکل مربوطه را به واحد فني جهت بررسی اعلام فرمایید
موفق باشید سامانه جامع داوری
www.davariran.com


 

 

 
لطفا منتظر بمانید ...