لینک کوتاه به اشتراک گذاری

قرارداد محرمانگی یک جانبه


۱ دی ۱۳۹۹
۰۸:۵۷ ب.ظ
۴۸۲۷ بازدید

 قرارداد محرمانگی یک جانبه

قرارداد محرمانگی قراردادی است که به منظور حفاظت و مصون داشتن از بازنشر اطلاعات محرمانه میان اشخاص منعقد می گردد که بر اساس آن طرفین توافق می کنند که اطلاعات محرمانه (که شرح آن اطلاعات همواره در قرارداد تعریف خواهد شد) صرفاْ به منظور خاصی مورد استفاده قرار گیرد.

قرارداد محرمانگی یک جانبه چه کاربردی دارد؟

این نوع قرارداد برای حفاظت از اطلاعات محرمانه تجاری استفاده می شود. زمانی از این قرارداد استفاده می شود که یک طرف، در خواست محرمانه ماندن اطلاعات را داشته باشند. این توافق نامه تضمین می کند که فرد یا سازمان نمی تواند بدون اجازه، مفاد قرارداد تجاری را برای شخص سومی افشا کند.

تفاوت قرارداد محرمانگی یک جانبه با دوجانبه در چیست؟

دو نوع توافق نامه محرمانگی داریم، یک جانبه و دو جانبه. توافق یک جانبه شایع تر است. در توافق یک جانبه، یک طرف اطلاعات تجاری را به طرف دیگر افشا می‌کند و طرف مقابل، قبول می‌کند که این اطلاعات را افشا نکند. در توافق دو جانبه، طرفین قبول می‌کنند که اطلاعات یکدیگر را به اشتراک نگذارند. به طور کلی زمانی از این نوع توافق (دوجانبه) استفاده می‌شود که دو طرف تجاری اطلاعات محرمانه را به اشتراک گذاشته باشند.

ضمانت اجرای نقض قرارداد محرمانگی چیست؟

ضمانت اجراهای گوناگونی را می توان برای نقض تعهدات طرف خاطی در قراردادهای محرمانگی پیش بینی نمود. ولی بهترین روش تعیین مبلغی مقطوع است در صورت اثبات نقض، طرف خاطی باید مبلغ مذکور را در وجه طرف مقابل پرداخت نماید.

نام‌های دیگر قرارداد محرمانگی یک جانبه

قرارداد عدم افشا اطلاعات یک جانبه، قرارداد NDA یک جانبه


قرارداد محرمانگی اطلاعات NDA


نظرات
  احمد ابطحی        1399/12/07 10:05:06 ب.ظ     
سلام عرض اددب واحترام شایسته تقدیروتشکراست بابت تمام زحمات جنابعالی تشکر و سپاسگزاری ازشما.۱۳۹۹/۱۲/۰۷
  حسن شمس الدینی        1399/10/17 08:09:48 ب.ظ     
بسمه تعالی باسلام واحترام.قطعا" بهترین روش ضمانت اجرایی تعیین نمودن مبلغی مقطوع درتعهدات میباشد.
  حسین بندری قلعه گژدم        1399/10/08 02:50:09 ب.ظ     
درود بر شما استاد بزرگوار.
برای نظر دهی در صورتی که عضو سایت هستید از بخش ورود با سیستم وارد شوید و در غیر اینصورت از بخش ثبت نام نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.
لطفا منتظر بمانید ...